Кирило Петров, хокеїст: біографія, клубна кар'єра, спортивні досягнення

Хокеїст Кирило Петров - популярний вітчизняний спортсмен. В даний час він виступає за команду “Авангард” з Омська в Континентальній хокейній лізі. За свою кар’єру пограв в казанському “Ак Барсі”, “Нафтовику” з Альметьєвська, “Югрі” з Ханти-Мансійська, столичному ЦСКА, один сезон провів в команді Американської хокейної ліги “Бріджпорт Саунд Тайгерс”. Притягувався до ігор за національну збірну.

На початку кар'єри

досягнення кирила петрова

Хокеїст Кирило Петров народився в 1990 році. Він з’явився на світ в Казані. За свою кар’єру виступав у складі юніорської та молодіжної збірної Росії на чемпіонатах світу. Найвдалішим на молодіжному етапі для нього став молодіжний чемпіонат світу 2010 року, який проходив в Канаді.

Хокеїст Кирило Петров приїхав на турнір в ранзі одного з лідерів команди. На попередньому етапі росіяни потрапили в групу B. У стартовому матчі їм протистояла збірна Австрії, яка була розгромлена з рахунком 6: 2, вирішальну шайбу в третьому періоді забив якраз Петров.

У другому матчі була обіграна Фінляндія (2: 0). Третя зустріч, зі шведами, розвивалася невдало. Вже до першої перерви скандинави вели 2: 0. В середині другого періоду хокеїст Кирило Петров відіграв одну шайбу, але переламати хід матчу не вдалося, гра закінчилася з рахунком 4: 1 на користь Швеції. У заключній грі групового етапу росіянам потрібно було обов’язково обігравати чехів. Петров на 13 хвилині другого періоду закидає свою чергову шайбу на турнірі, роблячи рахунок 2: 0. Правда, після цього ціною неймовірних зусиль суперникам вдається відновити рівновагу до 55 хвилині. Однак кінцівка залишається за росіянами - три шайби закидають Тарасенко, Чудінов і Бурмістров. Підсумок - 5: 2. З другого місця російська збірна на чолі з Петровим, якого до кінця турніру призначили капітаном виходить з групи.

У плей-офф росіяни на стадії 14 фіналу потрапляють на збірну Швейцарії, яка ніколи не входила в число хокейних грантів. При цьому на 29 хвилині саме швейцарці відкривають рахунок. До перерви Тарасенко і Петров виправляють ситуацію, виводячи збірну Росії вперед.

В останню хвилину зустрічі швейцарці знімають воротаря і зрівнюють рахунок за 33 секунди до кінця гри. В овертаймі розв’язка наступила за 14 секунд до закінчення другої 5-хвилинки, Ніно Нідеррайтер знову забиває гол, виводячи Швейцарію вперед.

Незважаючи на таке невдалий виступ, особисто для Кирила Андрійовича Петрова турнір виявився продуктивним. Він закинув чотири шайби, віддав шість гольових передач, за системою “гол + пас” посів восьме місце.

Дебют в професійному спорті

статистика кирила петрова

Потрібно відзначити, що Петров на той час був уже досить відомим хокеїстом, який виступав за клуб “Ак Барс” з рідної Казані.

У казанському “Ак Барсі” Кирило Петров дебютував в 2006 році, коли елітним дивізіоном вітчизняного чемпіонату була ще Вища ліга. У дебютному сезоні він не часто з’являвся на майданчику: всього провів 12 ігор, в яких закинув одну шайбу і одного разу віддав гольову передачу.

При цьому “Ак Барс” на той момент був одним з найсильніших клубів країни. Перемігши в регулярному чемпіонаті, команда без проблем добралася до фіналу. Тільки у вирішальній сутичці з магнітогорський “Металургом” їй перемогти не вдалося. Рахунок в серії 2: 3 (2: 5, 5: 1, 1: 4, 4: 2, 1: 2).

На наступний рік Кирило Андрійович Петров був уже одним з ключових форвардів “Ак Барса”. Перемогти в регулярному чемпіонаті не вдалося. У плей-офф клуб зі столиці Татарстану вийшов з сьомого місця. В 18 фіналу “Ак Барс” був сильнішим ХК МВС - 3: 0 в серії, потім в трьох іграх обіграв ЦСКА, тільки в півфіналі поступився “Салават Юлаєв” (0: 3, 2: 1, 3: 4, 3: 4). У Петрова це був найуспішніший сезон в Казані. Він провів на майданчику 55 ігор, в яких закинув п’ять шайб і віддав сім гольових передач.

Наступний рік він дебютував з командою в Континентальній хокейній лізі. Але незабаром його залучили на драфт в НХЛ. В результаті він встиг зіграти лише шість матчів.

Участь в драфті

Свою клубну кар’єру Кирило Петров розраховував продовжити в найсильнішій лізі світу - НХЛ. На драфті його вибрали в третьому раунді. Російський хокеїст сподобався команді “Нью-Йорк Айлендерс”. Однак шанс офіційно приєднатися до команди у нього з’явився тільки в 2010 році.

Через це у героя нашої статті фактично виявився втраченим цілий сезон. Він відправився пограти в “Нафтовик” з Альметьєвська, який виступав на той момент у Вищій хокейній лізі (другому за значимістю турнірі в країні). Але встиг провести за команду тільки два матчі, закинувши в них дві шайби.

Залишитися в Росії

Не дивно, що герой нашої статті сподобався заокеанським менеджерам - його фізичні параметри і сьогодні багатьох вражають. Зростання Кирила Петрова - 191 сантиметр, а вага - 100 кг.

Однак поки він мав залишатися в Росії. Сезон 2009 року він почав у складі “Ак Барса”, провівши на майданчику всього 11 матчів. Його навіть переводили на деякий час в команду Молодіжної хокейної ліги “Барс”.

Після цього Петров знову опинився в Альметьевске, де провів більшу частину сезону. На цей раз за “Нафтовик” він виходив 35 разів на майданчик, ставши гравцем основного складу. Закинув 16 шайб, віддав 20 гольових передач. Команда Петрова дісталася до 14 фіналу, де в чотирьох матчах поступилася майбутньому переможцю Вищої ліги, “Югрі” (1: 5, 2: 5, 4: 3, 2: 3).

Виступ на Універсіаді

біографія кирила петрова

У 2009 році відбулася одна з найвищих на даний момент спортивних досягнень Кирила Петрова. У складі збірної Росії він вирушив на Універсіаду. Змагання проходили в китайському місті Харбіні.

Росіяни впевнено пройшли по всій турнірній дистанції. У фінальному поєдинку їм протистояли канадці. Переможну шайбу в більшості провів Петро Хохряков, також голами відзначилися Денис Фахрутдинов, Марат Валіуллін і Костянтин Куликов. Зустріч закінчилася з рахунком 4: 2 на користь російської збірної. Петров став володарем золотої медалі Універсіади.

Кар'єра в "Югрі"

У 2010 році герой нашої статті планував відправитися грати за океан в “Нью-Йорк Айлендерс”, але “Ак Барс” залишив його в команді, скориставшись відповідними умовами в контракті.

В результаті Петров почав сезон в Молодіжній хокейній лізі, провів дві гри за “Ак Барс”, а після був виставлений на драфт. Він вибирав “Югру” з Ханти-Мансійська на умови мати право вибору в п’ятому раунді драфта на наступний сезон.

Саме в складі “Югри” Кирило Петров провів більшу частину сезону. Команда, яка ще зовсім недавно грала у Вищій лізі, тепер виступала досить впевнено, посівши третє місце в дивізіоні Харламова Східної конференції.

Правда, в плей-офф “Югрі” далеко просунутися не вдалося. Її суперником став магнітогорський “Металург”. Протистояння розтягнулося на шість поєдинків (2: 4, 2: 1, 4: 3, 1: 2, 3: 4, 1: 4). Статистика Кирила Петрова в тому сезоні за “Югру” була вражаючою. Він провів 53 матчі, закинув 10 шайб, віддав 13 гольових передач.

Повернення в Казань

хокеїст кирило петров

У 2011 році герой нашої статті повернувся в “Ак Барс”. У першому ж сезоні після свого повернення він відразу став демонструвати, що є гравцем основного складу. У підсумку він провів 64 гри, 19 шайб і 15 гольових передач цей результативний нападник записав на свій рахунок.

У регулярному сезоні “Ак Барс” посів третє місце в дивізіоні Харламова в Східній конференції, поступившись тільки Магнітогорська “Металургу” і Челябінському “Трактора”. У розпал чемпіонату сталася трагедія - в авіакатастрофі загинула команда “Локомотив” з Ярославля, що для багатьох затьмарило кінцівку чемпіонату.

Команда Петрова виявилася в плей-офф. В 14 фіналу своєї конференції казанці перемогли “Салават Юлаєв” в шести поєдинках - 0: 3, 3: 2, 4: 3, 3: 0, 1: 2, 3: 2.

За право грати в фіналі конференції “Ак Барс” бився вже з челябінським “Трактором”, але не так успішно - 1: 3, 1: 2, 2: 1, 2: 3, 2: 1, 1: 4.

Продуктивним виявився сезон 2012-2013 років. У складі “Ак Барса” хокеїст проводить 65 матчів. У них закидає 16 шайб, робить 9 гольових передач. Його команда на цей раз ще більш успішно виступає в регулярному чемпіонаті, перемігши в дивізіоні Харламова.

У плей-офф спочатку казанці вибивають з розіграшу Нижньокамський “Нафтохімік” - 5: 1, 3: 0, 2: 1, 3: 2. А в півфіналі конференції перемагають уфимського “Салават Юлаєв” - 2: 3, 0: 2, 3: 0, 5: 3, 4: 3, 3: 4, 4: 3.

За право боротися за кубок Гагаріна команда Петрова в фіналі конференції зустрічається з челябінським “Трактором”. Спочатку все складається успішно, “Ак Барс” виграє два домашні матчі - 2: 1 і 3: 1. А потім розмінюється перемогами в Челябінську - 0: 1, 6: 5.

Перед п’ятим матчем в Казані “Ак Барс” веде в серії до чотирьох перемог з рахунком 3: 1. Ось тоді і починається серія невдач. Спочатку замість того, щоб закінчити серію завчасно, казанці програють вдома 1: 2 в овертаймі, а потім і в Челябінську 2: 3. Через п’ять днів вони зустрічають вже в заключному сьомому матчі в серії з рахунком 3: 3, знову з мінімальною перевагою виграє “Трактор” (2: 1).

Незважаючи на змащену кінцівку, гра Петрова заслужила найвищих оцінок. На нього знову звернув увагу заокеанський “Айлендерс”. До того ж він потрапив до складу збірної Росії на чемпіонат світу.

Світова першість в Швеції і Фінляндії

кирило петров в збірній росії

Чемпіонат світу 2013 року виявився єдиним великим міжнародним турніром у складі збірної Росії. У біографії Кирила Петрова він зіграв чималу роль.

На попередньому етапі російська збірна виявилася в групі Н разом з одними з господарів - фінами. Все почалося з впевненої перемоги над Латвією (6: 0). Саме в цій грі Петров закинув свою першу шайбу на світовій першості в складі російської збірної. Потім були повалені німці (4: 1) і навіть американці (5: 3).

Після трьох перемог на старті збірна Росії терпить сенсаційної поразки від французів на День Перемоги, а до ігор в це свято завжди все ставляться з підвищеною увагою. Команда, яка навіть не претендує на вихід з групи, перемагає одного з потенційних лідерів турніру (2: 1). Слідом росіянам не вдається впоратися з господарями фінами - рахунок 2: 3.

Перед заключним матчем росіяни все одно забезпечують собі вихід в плей-офф. Тільки в разі невдалого виступу ризикують зайняти лише четверте місце. Однак до цього не доходить: словаки переможені з рахунком 3: 1, у національній збірній друге місце в групі.

У плей-офф наша команда потрапляє на американців, яких вже обігравала на цьому турнірі. Але на цей раз гра складається зовсім за іншим сценарієм. Після першого періоду США виграють 2: 1, а у другій частині матчу закидають ще дві шайби.

Найрезультативнішим виявляється третій період. На гол Овечкіна американці відповідають шайбою Картера, відновивши перевагу - 5: 2. На 44 хвилині закидає Пережогин, на 49 хвилині Троуба ховає наші надії. У кінцівці пропускаємо ще двічі, підсумок - 3: 8.

Виступ національної збірної на турнірі було визнано провальним, багато в чому воно асоціювалося з тими хокеїстами, які вперше вирушили з командою на такий серйозний турнір. У їх числі опинився і Петров.

Невдачі в плей-офф

Свою клубну кар’єру Петров продовжує в Казані. У сезоні 2013-2014 років в дивізіоні Харламова клуб зі столиці Татарстану поступається боротьбу за першість Магнітогорська “Металургу”. А ось в плей-офф його чекає нищівна поразка від скромної “Сибіру” з Новосибірська. Рахунок в серії 2: 4. Петров залишається одним з лідерів команди на майданчику. Він проводить 59 матчів, в яких закидає 15 шайб, віддає 17 гольових передач.

Наступний рік стає вельми успішним в його кар’єрі. З “Ак Барсом” він перемагає у всій Східній конференції. У плей-офф розправляється з “Автомобіліст” з Єкатеринбурга, а потім з омським “Авангардом” і “Сибіром”. Всі ці команди казанці перемагають з рахунком 4: 1 в серії.

Петров вперше у своїй кар’єрі виявляється в фіналі кубка Гагаріна. За іронією долі, серед його досягнень є навіть два титули чемпіона кубка Гагаріна в сезоні 2008-2009 і 2009-2010 років. Але це були якраз ті сезони, коли він провів зовсім небагато матчів у складі “Ак Барса”, постійно опиняючись в результаті в оренді або фарм-клубі.

Перед фіналом експерти розраховували, що “Ак Барс” повинен встигнути відновитися, так як їх суперник, пітерський СКА, в фіналі своїй конференції тільки в сьомому матчі серії розправився з ЦСКА. Насправді все виявляється зовсім не так.

“Ак Барс” розпочинає серію з двох поразок на своєму майданчику (2: 4 і 0: 1). Потім в гостях бере реванш в одному матчі (2: 1), а після знову програє 2: 3.

П’ята зустріч відбулася в Казані, при цьому рахунок у серії 3: 1 на користь СКА. Вболівальники “Ак Барса” розраховують на тріумф, а після - продовження боротьби в Північній столиці. Але замість цього їх рідний клуб терпить поразку розгрому - 1: 6.

Гра за океаном

кар'єра кирила петрова

Після цього сезону Петров все-таки відправляється в заокеанську лігу, але зіграти в НХЛ жодного матчу йому не вдається. З самого початку його відправляють в фарм-клуб “остров’ян”, “Бріджпорт Саунд-Тайгерс”, який виступає в Американській хокейній лізі.

У складі цієї команди він проводить 13 матчів, в яких закидає тільки одну шайбу і віддає чотири гольові передачі. Виступ росіянина на цей раз не надихає американських менеджерів.

Клуби останніх років

фото кирила петрова

Повернувшись на батьківщину, Петров приїжджає в “Ак Барс”, однак команда відправляє його в ЦСКА в обмін на Станіслава Галімова.

Сезон 2015-2016 років в складі “армійців” герой нашої статті проводить досить блідо. Багато хто цікавиться, де зараз грає Кирило Петров. У столиці він грав до 2018 року, в травні стало відомо, що хокеїст підписав контракт з командою ХК “Авангард” з Омська.

В даний час він виступає в цій команді. Зараз ХК “Авангард” займає друге місце в Східній конференції, поступаючись тільки єкатеринбурзькому “Автомобілісту”. При цьому варто відзначити, що регулярний чемпіонат у самому розпалі, ще не встиг досягти свого екватора.

Петров грає в третьому ланці. У цьому сезоні він не відрізняється результативністю. У складі омського клубу герой нашої статті провів 17 матчів, в яких закинув тільки одну шайбу. До складу національної збірної Росії хокеїста останнім часом не включали. Зараз йому 28 років, багато фахівців обгрунтовано розраховують, що його головні успіхи ще попереду.